Trudne początki odchudzania

soup-1006694_1280

Leczenie nadwagi i otyłości tylko wtedy przyniesie efekty, jeśli racjonalna dieta zostanie połączona z większą aktywnością fizyczną. Można stosować różne tabletki na odchudzanie, warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Niekiedy jedynym wyjściem staje się leczenie chirurgiczne. Skuteczne odchudzanie pomaga wyraźnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Aby spadek wagi był stały, należy zmienić nawyki żywieniowe.

Odchudzaj się, ale z głową

Należy przeanalizować nasz styl życia. Powinnyśmy wyeliminować negatywne nawyki żywnościowe z naszego jadłospisu. We wszystkim najważniejszy jest jednak racjonalizm. Nie możemy zrezygnować ze wszystkiego, co kaloryczne z dnia na dzień. Należy zastanowić się czym zastąpić kaloryczne posiłki. Należy zacząć od regularnych posiłków. Nie wolno nam podjadać między posiłkami. Trzeba sobie wyrobić ten nawyk. Należy zacząć pić wodę mineralną zamiast napojów gazowanych. Wysiłek fizyczny jest wyjątkowo potrzebny każdemu organizmowi. Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne w połączeniu z właściwą dietą dadzą szybkie i zadowalające efekty.

Nie poddawaj się

W procesie odchudzania najważniejsza jest wytrwałość. Nie łudźmy się, że z dnia na dzień osiągniemy zadowalający wygląd. Nie możemy się poddawać po kolejnej porażce. Nie zawsze uda nam się dochować diety. Nie będziemy mieli ochoty każdego dnia biegać czy iść na basen. Najważniejsze jest obserwowanie własnego ciała i dbałość o dobre samopoczucie. Powinniśmy szukać w sobie motywacji, aby każdego dnia zaczynać od nowa.

2 Komentarzy

  1. Szymon

    W szkole miałem ksywę „gruby”. Wziąłem się za siebie. Po latach znajomi nie mogli uwierzyć, że to ja.

  2. Irena

    Zawsze wyglądałam jak pączek. Mama dbała, aby dużo jadła. Teraz muszę się pilnować, aby nie przytyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *