Walczmy z nadwagą!

Nadwaga dotyka coraz większej liczby ludzi. Staje się największym problemem XXI wieku. Co więcej staje się zjawiskiem akceptowalnym, co oznacza, że staje się czymś naturalnym. Tradycyjny kanon atrakcyjności zmienia się. Wynika to ze zmiany nawyków żywnościowych nie tylko Polaków, ale ludzi z całego świata. Jemy coraz szybciej i coraz mniej czasu poświęcamy na przygotowanie posiłków. Chętniej jemy na mieście i sięgamy po śmieciowe jedzenie.

Zagrożenia związane z otyłością

Nadwaga powoduje liczne choroby. Staje się chorobą cywilizacyjną. Dotyka każdej grupy społecznej. Cierpią na nią niemal wszyscy od małych dzieci po ludzi starszych, od osób pracujących fizycznie po kadrę kierowniczą. Nadwaga utrudnia normalne funkcjonowanie. Ponadto przyczynia się do powstania wielu chorób, jak problemy związane z sercem, kłopoty ze stawami. Ludzie z nadwagą cierpią na cukrzycę II typu, mają także problemy z nadciśnieniem tętniczym.

Walcz o siebie!

Jeśli czujesz, że twoje spodnie są ciaśniejsze a znajomi pytają, czy przytyłeś. To pierwsze sygnały, że należy zacząć kontrolować swoją wagę. Jeśli nie umiemy sobie poradzić z problemem, należy udać się do lekarza po tabletki na odchudzanie. Medycyna skutecznie pomaga nam w walce z otyłością. Bywa, że odpowiednia dieta i trening to za mało. Trzeba podeprzeć się tabletkami, aby waga skutecznie spadła. Trzeba podjąć działania, które na stałe spowodują utrzymanie niskiej wagi. Zmiana i utrzymanie diety to minimum. Zapiszmy się na siłownię albo na basen.
Bardzo wiele ciekawych artykułów na temat odchudzania oraz spalaczy tłuszczu i odchudzania można znaleźć w serwisie http://spalacze.com.pl/

2 Komentarzy

  1. Grażyna

    Odchudzanie to temat rzeka w moim życiu. Raz chudnę, potem sobie odpuszczałam i waga wzrastała. Trudny temat.

  2. Kasia

    Ja tam wolę mieć nadwagę i jeść to na co mam ochotę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *